بلاگ

علل خرابی واشر سر سیلندر چیست؟

واشر سر سیلندر

واشر سر سیلندر بخش مهمی از موتور است که بلوک موتور را به سر آن متصل می کند. موتور خودروی شما به دو قسمت تقسیم می‌شود، بلوک سیلندر که در آن پیستون‌ها و سیلندرها قرار دارند و سرسیلندری که در آن سوپاپ ها، شمع ها و میل بادامک قرار دارند. واشر سر بین این دو قسمت عظیم موتور قرار گرفته است.

 

 

وظیفه واشر سر سیلندر در خودرو

 

 

واشر سر هر دو جنبه احتراق موتور را مهر و موم می کند. این بدان معنی است که واشر وظیفه آب بندی قسمتی را که مایع خنک کننده از طریق موتور عبور می کند، دارد. این راهی برای جلوگیری از گرمای بیش از حد و مهر و موم کردن قسمتی از موتور است که در آن اکسیژن و سوخت ترکیب می شوند تا ماشین شما بتواند حرکت کند. واشر سر باید در مقابل فشارهای ناشی از انبساط، جمع شدن، تاب برداشتن و مالش دو سطح مقاومت کند، در حالی که در فشار سیلندر، مایع خنک کننده و روغن موتور در حال عبور از پورت های ریخته گری آب بندی می شود.

 

همچنین چند نوع مختلف واشر سر وجود دارد که ممکن است در وسیله نقلیه خود پیدا کنید. نوع خودروی شما بر میزان تعمیر واشر سر، هزینه قطعات واشر سر، و هزینه تعمیر واشر سر، از جمله نیروی کار، تأثیر می گذارد.

 

 

جنس واشرها از چیست؟

 

 

جنس واشر سر سیلندر در خودروهای مختلف، متفاوت است ولی به طور کلی همه نوع آن جنسی مقاوم به گرما، حرارت بالا و فشار و ضربات زیاد دارند. در نتیجه از ورقه ها یا لایه های فلز نرم و مواد انعطاف پذیر و نسوز ساخته می شود. این لایه ها می تواند فولاد چند لایه، مس، آلومینیوم، کروم و کامپوزیت و … باشد.

 

  • فولاد چند لایه

بیشتر واشرهای سر مدرن دارای فولاد چند لایه هستند. اینها بهترین انتخاب موتورهایی هستند که نرخ تراکم بالاتری دارند، از جمله موتورهای دیزل. این نوع واشر بین دو تا پنج لایه فولادی خواهد بود. آنها همچنین دارای ترکیبات الاستیک هستند. این ترکیب باعث بهبود دوام و توانایی مقاومت در برابر دما و فشار بالا می شود.

 

  • مس

به طور سنتی، مس یک انتخاب محبوب برای واشر سر بود. این واشرها بسیار بادوام هستند زیرا مس در مقایسه با آلومینیوم یا فولاد معمولی نرم تر است. نکته مهم در مورد مس این است که سفت کردن سر سیلندر باعث می شود که مس به درستی فضای بین بلوک و سر را ببندد و یک واشر قابل اعتماد ارائه دهد.

اگرچه بیشتر خودروهای مدرن دارای واشرهای فولادی چند لایه هستند، اما همچنان می‌توانید واشر مسی را در برخی خودروهای با کارایی بالا پیدا کنید.

 

  • کامپوزیت

اگر ماشین شما قدیمی تر است، ممکن است واشر سر کامپوزیت داشته باشد. اینها معمولاً از گرافیت یا آزبست ساخته می شوند و به دلایل متعدد از محبوبیت خارج شده اند. آزبست بسیار سمی است، بنابراین اگر واشر شما از این ماده ساخته شده است، باید به نحوه تعویض واشر سر نگاه کنید. علاوه بر این، واشرهای کامپوزیتی به اندازه واشرهای ساخته شده از مس یا فولاد چند لایه بادوام نیستند. به این ترتیب، این وسایل نقلیه معمولاً منجر به این می‌شوند که مالکان زودتر بپرسند تعمیر واشر سر چقدر است.

 

 

لینک مرتبط : لوازم یدکی لیفان

 

 

 

واشر سر سیلندر

 

 

 

چه چیزی باعث خرابی و سوختن واشر می شود؟

 

 

دلایل خرابی و یا سوختن واشر سر سیلندر متفاوت است. ممکن است به دلایل مختلفی از کار بیفتد که ساییدگی و پارگی یکی از رایج ترین آنهاست. اگر ماشین شما قدیمی تر است به دلیل این فرسودگی، به احتمال زیاد نیاز به یادگیری نحوه تعویض واشر سر دارید.

اگر موتور خودروی شما در شرایطی با گرمای شدید کار می کند، گرمای اضافی باعث انبساط بیش از حد سر سیلندر و بلوک موتور می شود که منجر به خرابی واشر سر می شود.  منفجر شدن یکی دیگر از دلایل خرابی واشر سر است زیرا به زره ها یا حلقه های آتش آسیب می رساند و باعث می شود فشار سیلندر از روی زره ها نشت کند.

 

همه چیزی که باید در مورد لوازم یدکی خودرو چینی بدانید.

 

 

علائم خرابی و نیم سوز شدن واشر

 

 

  • خروج دود سفید از لوله اگزوز
  • رنگ سفید شیری در روغن
  • داغ شدن بیش از حد موتور
  • حباب زدن در رادیاتور و مخزن خنک کننده
  • از دست دادن مایع خنک کننده غیر قابل توضیح بدون نشتی
  • از آنجایی که واشر سر سیلندر در مایع خنک کننده و روغن نیز آب بندی می شود، ممکن است رگه هایی از روغن و مایع خنک کننده را مشاهده کنید که از واشر به پایین می ریزند.

 

 

جلوگیری از خرابی واشر سر سیلندر

 

 

بهترین دمای کارکرد موتور خودرو دمایی مابین 850 تا 950 درجه سلسیوس است. در نتیجه طراحی تمامی قطعات فلزی و غیرفلزی موتور، طوری است که بتوانند در این بازه دمایی بهترین راندمان را از خود نشان دهند. ضمنا، در زمانهایی که دمای موتور خارج از این محدوده است، بازه دمایی بزرگتری را نیز تحمل کنند و آسیب نبینند.

بهترین راه برای جلوگیری از خرابی واشر سر سیلندر در خودروی شما این است که طبق توصیه سازنده، خنک کننده موتور را با مخلوط صحیح در سطح مناسب نگه دارید. اگر در زمین یا کف پارکینگ نشت مایع خنک کننده داشتید، آن را بررسی کنید. همچنین، مراقبت از دماسنج خود را به عادت تبدیل کنید. اگر متوجه شدید داغ می شود، فوراً آن را توسط تکنسین حرفه ای خود بررسی کنید.

 

همه چیز درباره لوازم یدکی ام وی ام

 

علل خرابی واشر سر سیلندر

1 نظر در “علل خرابی واشر سر سیلندر چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.