بلاگ

قطعات جلوبندی خودرو

قطعات جلوبندی خودرو

معرفی کامل جلوبندی خودرو و قطعات آن

 

منظور از جلوبندی خودرو همان بخش جلوی ماشین و زیرین آن است. وظیفه ی این بخش، تنظیم و کنترل خودرو در مسیر های ناهموار است که با ایجاد انعطاف، رانندگی ایمن را برای رانندگان فراهم می کند. این بخش ها که در ادامه به اجزای قطعات آن می پردازیم، راننده را برای کنترل ماشین در پیچ و خم و دست اندازهای جاده یاری می کند. خودرو علاوه بر جلوبندی دارای سیستم تعلیق است که این دو سیستم کاملاً از یکدیگر متمایز و دارای وظایف متفاوتی می باشند. کار سیستم تعلیق کنترل چرخ های عقب خودرو توسط کمک فنرها است. در حالی که جلوبندی خودرو، کنترل فرمان اتومبیل و میل فرمان متصل به چرخ های جلو ماشین را بر عهده دارد.

 

جلوبندی ماشین شامل چه قطعاتی است؟

 

جلوبندی خودرو مجموعه ای از قطعاتی است که هدایت فرمان و چرخ های جلو اتومبیل را بر عهده دارند. اگر حتی قطعه ای از این بخش دچار مشکل شود مسلماً قطعات دیگر متصل با آن، به درستی کار نخواهند کرد و کنترل اتومبیل دچار مشکل خواهد شد. قطعات جلوبندی شامل موارد زیر است:

  1. سیستم فرمان ( جعبه اصلی جلوبندی که خرابی و یا سلامت جلوبندی خودرو در این بخش بررسی می شود)
  2. فنر ( قطعه ای به شکل ارتجاعی که وزن اتاقک و موتور خودرو را بر روی چرخ ها توزیع و ضربه های ناشی از ناهمواری مسیر را خنثی می کند)
  3. سیبک ها ( قطعه ای که اتصال دهنده چرخ های اتومبیل به سیستم تعلیق خودرو است و دلیل چرخیدن چرخ ها است)
  4. کمک فنر (کمک فنر همانطور که از نامش پیداست متصل به فنر و کنترل کننده نوسانات فنر است)
  5. سگدست ( سگدست مهمترین قطعه در جلوبندی به شکل لوله ای است که اتصال فرمان، چرخ ها و ترمز ماشین همه توسط این قطعه انجام می شود)
  6. طبق ( قطعه ایی بازو شکل و قدرتمند است که سیستم تعلیق را به شاسی خودرو متصل می کند)
  7. میل تعادل یا موج گیر ( میله ای که خودرو را از چپ کردن محافظت می کند و وظیفه، ایجاد تعادل بین چرخ ها را بر عهده دارد )
  8. رام ( این قطعه از جنس فلزی سخت است که از دو طرف به شاسی خودرو متصل شده است)

 

لینک مرتبط : لوازم یدکی ام وی ام

 

 

قیمت قطعات جلوبندی خودرو

 

 

علائم خرابی جلوبندی وسیله نقلیه چیست؟

 

با خرابی جلوبندی، تعادل در کنترل فرمان و چرخ های جلوی وسیله نقلیه از بین رفته و باعث لغزش لاستیک ها و بالانس نبودن چرخ هایی جلویی می شود و هنگام عبور از جاده های ناهموار تعادل نداشته و همراه با ایجاد صدای تق تق و غیر عادی چرخ ها می شود.  

 

لینک مرتبط : لوازم یدکی خودرو چینی

 

کدام شرکت ها در داخل ارائه دهنده انواع قطعات جلوبندی خودرو هستند؟

 

در هنگام به وجود آمدن مشکل در جلوبندی خودرو، برای اینکه اطمینان از خرید قطعات اصل را داشته باشید بهترین راهکار خرید قطعات ماشین از شرکت های معتبر که قطعات مرغوب ارائه می دهند است. شرکت های یدک یکی از شرکت های پرفروش قطعات ماشین به ویژه قطعات جلوبندی است که شما می توانید با مراجعه به سایت این شرکت از بخش ها و قطعات مختلف بازدید کرده و قطعه مورد نظر را با اطمینان خریداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.